Spielecomputer mit der niedrigsten Preisgarantie in der Tschechischen Republik und in Europa

Jak zrychlit grafické karty Nvidia ve Windows 10 May 2020 Update

Geschrieben von Gregor auf August 27, 2020 im Rezensionen und Artikel

V poslední hlavní aktualizaci systému Windows 10 podpora nové verze architektury grafického ovladače – WDDM 2.7. A jednu z novinek jistě ocení uživatelé, kteří mají grafické karty s malým množstvím grafické paměti. Jedná se o „hardwarově akcelerované plánování GPU“ a umožňuje grafické kartě nezávisle spravovat její grafickou paměť, což by mělo snížit latenci a zvýšit konečný výkon, a tím i rychlost FPS nebo vykreslování.

V tuto chvíli lze tuto funkci aktivovat pouze na grafických kartách Nvidia, navíc jsou podporována pouze řešení na architektuře Pascal (GTX 1000) a Turing (RTX 2000) a libovolná: plánovač je k dispozici i na ultrabooku MX150. Počítač musí samozřejmě také používat systém Windows 10 May Update a nejnovější vlastní ovladač NVIDIA GeForce 451.48 WHQL.

Pokud počítač tyto požadavky splňuje, přejděte do části Nastavení> Systém> Displej> Nastavení grafiky a aktivujte první přepínač:

Poté restartujte počítač a můžete zahájit testování. Takže na GTX 1080 Ti s 11 GB video paměti je rozdíl ve výkonu minimální, ale je přesně zaznamenán – 81-82 FPS v nejnovějším Assassinově Creedu s aktivovaným plánovačem a 78-79 FPS s postižením:

Samozřejmě, že tyto 3-5% je obtížné si všimnout, ale například u GTX 1650 Super s pouze 4 GB video paměti je rozdíl již patrný, 8-9% ve Forza Horizon 4:

A s největší pravděpodobností, v budoucnu, s optimalizací ovladačů, se zvýšení výkonu pouze zvýší.

Einen Kommentar hinterlassen

acht + 4 =

de_DEDeutsch