Nákupní košík
Herní počítače s garancí nejnižší ceny v Čechách a v Evropě
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835

Herní počítač pro War Thunder

War Thunder je multiplayer tank simulator, ve kterém můžete také ovládat lodě a letadla. Hra pokrývá období druhé světové a studené války, díky čemuž je časový rámec velmi široký. Je vyvinutá ruskou společností Gaijin Entertainment a byla vydána v roce 2012.

War Thunder je založen na systému Free-to-Play, který se v referenčním projektu World of Tanks ukázal jako vynikající. War Thunder se dá také označit jako easy to learn, hard to master. Tento princip používají téměř všechny multiplayer hry. To znamená, že si můžete jen tak sednout za počítač a za hodinu už pochopíte, jak hra funguje a co dělat dál, stát se ale profesionálem je super obtížné, protože hra má spoustu taktických i strategických triků.

Hratelnost

Všechna vozidla ve hře jsou rozdělena podle národů, tříd a typů. Existují pouze tři typy – tanky, lodě a letadla. Každý typ má své vlastní třídy, které jsou pŕispůsobeny tak, aby mohly plnit konkrétní úkoly v bitvě.

Charakteristickým rysem této hry je atypicky realistický přístup k boji. Vozidlo nemá HP. ani žádné indikátory poblíž. Výdrž tanku/letadla/lodi závisí na počtu přeživších modulů a členů posádky. Tank ztrácí svou bojovou účinnost a je považován za zničený, pouze pokud je vyřazena celá posádka.

Také tady není typický aim circle – dělo má určitý rozptyl, ale je to mnohem méně než v jiných podobných hrách.

Dalším charakteristickým znakem hry je realistický bojový režim, kde se mohou účastnit pozemní vozidla a letadla. A když mluvíme o pozemních vozidlech, pak to nejsou jen tanky v kategoriích od lehkých po těžké, ale také protitankové samohybné zbraně a protiletadlová děla. Místo dělostřelectva, které rozzuří i ty nejodolnější majitele těžkých tanků ve WoT, vo War Thunder existují bombardéry – je mnohem jednodušší se proti nim bránit než před dělostřeleckou palbou, stačí mít poblíž systém SPAAG.

Letadla jsou ve hře rozděleny do několika tříd:

Fighters jsou lehká, manévrovatelná letadla se silnými zbraněmi, ideální pro ničení vzdušných cílů. Někdy mohou nést torpéda nebo bomby, které ničí pozemní cíle.

Strikers jsou těžká letadla s několika dalšími kulomety, která se brání v mrtvých úhlech. Typicky navržen tak, aby zničili mohutné a dobře obrněné bombardéry. Často vybavené bombami nebo torpédy.

Strike aircraft jsou průměrnou třídou vozidel určených pro širokou škálu bojových misí. Je doplněn kulomety a bombami, na těle může mít také další kulometné hnízdo.

Bombardéry jsou těžké a neohrabané lodě se spoustou bomb nebo torpéd. Vybaveny minimálním počtem čelních kulometů, často mají velké množství pomocných kulometných hnízd v celém trupu.

Proudová letadla jsou speciální třídou vysoce postavených proudových letadel. Všestranné letadlo s obrovskou rychlostí a skvělou manévrovatelností.

Vrtulníky – vozidla tohoto typu začínají na úrovni 5 a jsou vybavena kulomety a raketami. Charakteristickým rysem této třídy jsou řízené a naváděcí střely.

Grafika

Docela dobrý Dagor Engine v5.0 má systém interních fyzických modelů,ale graficky používá zastaralý DirectX3D 11. Dobrá optimalizace je skvělou vlastností pro každou online hru, ale zastaralé technologie neumožňují vytvořit bohatý moderní obraz. Absence Havok physic, kterou aktivně využívá mnoho moderních her, má negativní dopad. 

Majitelem slabých počítačů to pravděpodobně nevadí, ale majitelé výkonných moderních strojů budou zklamáni nízkou kvalitou obrazu i při nejvyšším grafickém nastavení.

Požadavky na systém

Velmi nízké systémové požadavky na War Thunder jsou způsobeny skutečností, že grafika ve hře je již zastaralá. Pro síťovou hru to není tak špatné, protože nízký vstupní práh pro výkon logicky zvyšuje počet zainteresovaných hráčů který mají slabší počítač.

War Thunder ale podporuje textury s vysokým rozlišením, takže hra bude na obrazovkách s rozlišením 2K a 4K vypadat znatelně lépe. Vynikající optimalizace vám umožní hrát v tomto rozlišení i na méně výkonných kartách RTX.

Minimální

Tyto požadavky na War Thunder popisují počítač pro rozlišení HD a minimální nastavení grafiky. Je nepravděpodobné, že byste mohli hrát pohodlně na FPS 40-50, kromě toho na tak starém vybavení může načítání a ukončení bitvy trvat velmi dlouho.

 • OS: Windows 7/8 / 8.1 / 10;
 • Procesor: s frekvencí 2,2 GHz;
 • RAM: 4 GB;
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GT 520;
 • Místo na disku: 12 GB.

Doporučené

Sada systémových požadavků pro War Thunder, které umožní vysoké nastavení grafiky při rozlišení FullHD ve 60 FPS. Takový systém vám však ve hře neposkytne plný komfort. Vzácné dropy v nejtěžších okamžicích bude velmi nepříjemné a nedostatek rezervy vám nedovolí spustit prohlížeč s hudbou nebo jiným programem na pozadí.

Nejasné hranice procesoru ve War Thunder jasně naznačují nízké požadavky na něj, ale není tomu tak, hra používá 4 vlákna a může zpomalit na dvoujádrovém i5.

 • OS: Windows 7/8 / 8.1 / 10;
 • Procesor: Intel Core i5;
 • RAM: 8 GB;
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 960;
 • Místo na disku: 30 GB

Moderní

Požadavky relevantní pro rok 2021, vypracované v souladu se současnými modely komponentů. Takový počítač pro War Thunder poskytne 120+ FPS při rozlišení FullHD nebo 80+ při 2K při maximálním grafickém nastavení se zapnutým SSAA Anti-aliasing. Jedná se o extrémně náročnou A-A technologii, nicméně bude fungovat dobře i se slabšími RTX kartami.

 • OS: Windows 10;
 • Procesor: Intel Core i5-10600K nebo AMD Ryzen 5 3500;
 • RAM: 16 GB DDR4 @ 2666 MHz;
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER;
 • Místo na disku: 30 GB na SSD.

Maximální

Chcete-li si vybrat nejlepší počítač pro War Thunder, podívejte se na tento seznam vybavení pro nejpohodlnější hru. S takovou sadou hardwaru získáte 60 stabilních snímků v rozlišení 4K při maximálním nastavení s A-A SSAA. Toto je profesionální sada zařízení, která vám umožní streamovat, nahrávat a editovat video. Pokud používáte 2K monitor, získáte 120 FPS, což vám pomůže ovládnout bojiště díky rychlejší reakci na události.

 • OS: Windows 10;
 • Procesor: Intel Core i7-10700K nebo AMD Ryzen 7 3800X;
 • RAM: 16B DDR4 od 3200 MHz;
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER;
 • Místo na disku: 30 GB na SSD m.2.
Napsat komentář

Your email address will not be published.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 50 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa