Nákupní košík
Herní počítače s garancí nejnižší ceny v Čechách a v Evropě
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835

Počítač pro GTA 5

Jak začala legenda?

Na světě existuje asi tucet populárních herních sérií, které existují od 90. let. Ne všechny části jsou vytvořeny stejně. Rockstar Games, tvůrci GTA, se vždy dokázali produkovat skvělé hry. Ani jedno selhání za více než 20 let. Každá část se stala symbolem herní éry.

Poslední pátá část překonala rekordy. V roce vydání získala 4 prestižní ocenění, včetně jednoho z ceny „Igromania“ v nominaci „Hra roku“. Do roku 2018 se prodalo 95 milionů kopií. Třetí nejpopulárnější hra v historii, překonala ji pouze Minecraft a Tetris.

Co je GTA V?

Když vyšla první část, všechny hry byly lineární. Vynikla otevřeným světem. V páté části nejsou žádná omezení pohybu po mapě. Svoboda akce je hlavním rysem hry. Velikost herního světa je 81 metrů čtverečních. km. Není to rekordní počet, ale krajina je velmi různorodá. Abyste se dostali z jednoho rohu do druhého, budete muset změnit několik druhů dopravy nebo použít vrtulník.

Pátá část se liší od předchozích:

 • tři hrdinové místo jednoho se speciálními specializacemi;
 • největší otevřený svět v sérii;
 • nyní lze prozkoumat podmořský svět;
 • velký výběr miniher;
 • loupeže s několika variantami plánu a výběrem společníků;
 • můžete hrát jako pes.

Hráč má velkou svobodu, můžete porušit zákon. Poté následuje trest, policie bude pachatele hledat. Čím vyšší je trestný čin, tím větší pozornost je věnována hlavní postavě.

Zajímavé: Grant Theft Auto se překládá jako „krádež velkého automobilu“. Krádež auta je vizitkou hry. Můžete v nich sedět přímo na silnici a vyhazovat řidiče z prostoru pro cestující.

GTA Online

Po závěrečné scéně v sólovém hraní svět mizí. Už žádné odvážné loupeže, prsa přátelé nevyžadují pomoc a není snadné v tom něco najít. Největší novinkou je režim pro více hráčů. Můžete projít všemi testy s náhodnými lidmi. Musíte si vydělat peníze, koupit zbraně, získat cenné druhy dopravy. Plný multiplayer s levelováním, výbavou a úkoly.

To je to, o čem hráči snili od chvíle, kdy vyšel San Andreas. Na mapě může být současně až 30 hráčů a 2 diváci. Můžete soutěžit nebo si navzájem pomáhat. Další neobvyklý způsob, jak se pobavit, je nahrávání videí. Tato hra má výkonný nástroj pro natáčení a úpravy videí. Můžete dokonce natočit film!

 

Systémové požadavky pro GTA V

Hra má realistickou grafiku, drží krok 5 let a není horší než nové projekty. Zvláštní pozornost si zaslouží fyzikální engine. Je to mnohem lepší než u konkurence. Optimalizace je zároveň dobrá, systémové požadavky jsou skromné. V síti je mnoho videí, kde je GTA V spuštěno na starých počítačích se starými grafickými kartami.

V nastavení grafiky je pro každý počítač nastaveno 25 parametrů. Tato hra podporuje rozlišení obrazovky UHD (4K). Ale pro takový režim je zapotřebí výkonný hardware.

Vyhlazení

GTA není náročné na grafickou kartu, na slabé kartě lze povolit i vysoké nastavení. Vyhlazení je nejnáročnější nastavení a lze jej povolit pouze na těch nejlepších grafických kartách.

Procesor potřebuje výkonný. Nejoblíbenější hry pro více hráčů mohou běžet na dvoujádrovém procesoru, GTA V vyžaduje minimálně čtyři.

Minimální systémové požadavky

Velmi minimální, HD rozlišení a minimální nastavení grafiky.

 • OS: Windows 8, 7 Service Pack 1 64-bit.
 • Procesor: Čtyřjádrový 2,5 GHz.
 • RAM: 4 GB.
 • Grafická karta: NVIDIA 9800 GT nebo AMD HD 4870 s pamětí 1 GB (podpora DX 10, 10.1, 11).
 • Místo na disku: 72 GB.
 • Zvuková karta: s podporou DX 10.

Doporučené systémové požadavky

Tato konfigurace vám umožní hrát při středním až vysokém nastavení s rozlišením FullHD.

 • OS: Windows 7 64bitový a novější.
 • Procesor: Intel Core i5-3470 (4 jádra) @ 3,2 GHz nebo AMD X8 FX-8350 (8 jader) @ 4 GHz.
 • RAM: 8 GB.
 • Grafická karta: NVIDIA GTX 660 nebo AMD HD7870 s 2 GB (DX 10 a vyšší).
 • Místo na disku: 72 GB.
 • Zvuková karta: s podporou DX 10.

Jaký by měl být počítač pro GTA V?

Oficiální systémové požadavky nejsou zcela aktuální. Proto:

 • se časem mění, protože vycházejí nové přírůstky;
 • jsou měřeny v době vydání, nebo ještě dříve, když je hra stále surová;
 • testovací počítače jsou čisté bez zbytečných programů.

Počítač vyžaduje rezervu chodu pro normální provoz, když je hra zapnutá. Každý program používá RAM a prostředky procesoru. Bez antiviru, prohlížeče, messengeru atd. Se neobejdete.

Hlavní věc je stabilní FPS. Toto je počet obnovení obrazovky za sekundu, obraz bude plynulejší, pokud je počet vyšší. Při hraní těžkých efektů se zvyšuje zatížení grafické karty, může dojít k čerpání. Proto potřebujete výkonnou kartu, která poskytne stabilních 60 snímků. Není nutné používat monitory s vyšší frekvencí.

Jak vybrat grafickou kartu?

Výkon grafické karty je opravdu malý. Důležitější je množství paměti. Vysoce kvalitní textury zabírají hodně grafické paměti. Tabulka níže ukazuje testy nových grafických karet od NVIDIA ve dvou rozlišeních obrazovky – FHD a UHD. Všechna nastavení grafiky jsou nastavena na maximum, vyhlazení je také maximální – TXAA.

Zajímavé: hra má nastavení, které několikrát zvyšuje požadavky: vyhlazování MSAA. Vytváří hladké obrysy objektů a odstraňuje zubaté hrany.

Snímků za sekundu1920×1080 (FullHD)3840×2160 (UltraHD)
GTX 1080 Ti11085
GTX 108010570
GTX 107010060 (stále)
GTX 1060 6 GB (střední – vysoká nastavení)8040 na minimální nastavení
GTX 1050 Ti55Nelze přehrát
GTX 105045Nelze přehrát

Kolik grafické paměti potřebujete?

 • UHD (4К) – 6,5 GB
 • QHD – 4,5 GB
 • FHD – 4 GB
 • FHD (střední nastavení) – 2 GB

Jak vybrat procesor?

Potřebujete silný čtyřjádrový klenot. Intel® Core ™ i5-8400 je zcela nový procesor, který zvládne hru na 100%. Můžete si vzít výkonnější, takže můžete streamovat, rychle zpracovávat videa a hrát další náročnější hry.

Kolik RAM potřebujete?

Díky maximálnímu rozlišení a nejlepším grafickým nastavením hra spolu se systémem zabírá téměř 9 GB RAM. Pro normální provoz počítače je nutná rezerva. Pokud tedy budete hrát v UHD kvalitě, potřebujete 16 GB RAM. Pokud vlastníte FHD monitor, pak bude hraní se systémem trvat 6-7 GB, méně než 8 GB nebude stačit.

Měli byste si koupit SSD pro GTA V?

Po zapnutí hry se mapa načte jednou. Je dost rychlá. Nemusíte používat disk SSD (SSD). Ale počítače s kombinovanou pamětí jsou rychlejší.

HDD jsou prostornější, odolnější a levnější, lépe se používají pro dlouhodobé ukládání souborů. Jednotky SSD mají vyšší rychlost zápisu a čtení, ale jsou dražší a méně prostorné. Je lepší nainstalovat Windows a hry.

Jak si postavit počítač pro GTA V sami?

Sbírejte příslušenství pro napájení. V ideálním případě by měl být procesor během hraní načtený o 20–30% méně než grafická karta. Je lepší sestavit herní počítač založený na osmé generaci i5 nebo i7. Procesor je hlavní součástí systému; jsou pro něj vybrány všechny ostatní součásti. Grafickou kartu lze vybrat okamžitě, jsou univerzální.

Rychlá RAM je pro herní počítač důležitá, v roce 2018 by to měla být DDR4. Jeho rychlost nepřidá FPS, ale práce bude stabilnější. Minimální velikost je 8 GB, ale je lepší vzít 16 GB nebo více. Některé paměťové karty nejsou univerzální; kompatibilitu je třeba zkontrolovat v technické dokumentaci.

Jaký je rozdíl mezi herní základní deskou a běžnou základní deskou?

 • rozložení modulů a chladicího systému je navrženo pro vysoké zatížení;
 • další rozšiřující sloty;
 • lepší materiály pro zvýšení trvanlivosti;
 • design.

Chladicí systém pro herní PC

Nejtěžší částí při sestavování herního počítače je dostatek chlazení. Výkonné komponenty vyžadují více energie a generují velké množství tepla. Musí se rychle vyjmout z pouzdra, aby se nezačaly přehřívat.

Výběr skříně, chladicí systémy a nastavení průtoku vzduchu jsou hlavními úkoly montážního týmu.

 

 

Vzhled

Herní doplňky jsou krásné. Výrobci očekávají, že svůj technický zázrak umístíte pod průhledné víko. Musíte vybrat vše ve velkém stylu, upravit barvy podsvícení, pokud je to možné.

Pro dosažení nejlepšího účinku je vhodné použít běžný vodní chladicí systém. To může snížit hluk a vytvořit stylový herní počítač.

Herní počítače pro GTA 5

jeden komentář

 1. No je čas na nový počítač :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 50 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa

cs_CZCzech