Nákupní košík
Herní počítače s garancí nejnižší ceny v Čechách a v Evropě
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835

Počítač pro PlayerUnknown’s Battlegrounds

Začátek éry PUBG

Hra byla hitem v roce 2017. Uvolnění lze přirovnat k pádu komety. V prvním měsíci překonala rekordy Steam v počtu uživatelů, kteří hráli současně.

Na konci prosince 2017, kdy to vyšlo, byly na serverech PUBG téměř tři miliony lidí. Pro srovnání, online rekord v Dota 2 za 7 a více let existence je 1 291 328 lidí. CS: GO hrálo současně maximálně 850 485 lidí. Jedná se o dvě nejhranější hry ve službě Steam. Díky PlayerUnknown’s Battlegrounds byla téměř třikrát rychlejší.

Odkud pochází tato popularita?

Tato hra je vyráběna v žánru „Battle Royale“ nebo Battle Royale. To se objevilo v roce 2013 jako modifikace pro Minecraft. Závěrem je, že sto lidí skončí na velké mapě. Zůstane jen jeden. Můžete také bojovat v týmech několika lidí.

Ostatní hry s tímto režimem postrádají dynamiku. Mapy jsou velké, ale lidem zbývá méně a méně. Hra se promění ve vyhledávací maraton. Vývojáři PUBG tento problém vyřešili takto:

Mapa se neustále zužuje směrem ke středu.
Bombardování se provádí na náhodných místech.
Letadlo klesá zásoby.

Nemůžete dlouho stát na jednom místě. Musíte neustále hledat zbraně, brnění a náboje. Hráči jsou neustále motivováni k tomu, aby byli viditelní. Hlavní věcí je udržovat rovnováhu mezi seděním v tmavém rohu a výstupem na světlo.

Co je v boji?

Jeden zápas trvá 20-30 minut. Existuje mnoho způsobů, jak přežít. Ale zbraně a brnění budou stejně užitečné. Potřebujeme také tělové sady, jako jsou ostřelovače s různým zvětšením, tlumiče, laserové značkovače a mnoho dalších zábavných věcí. Sbírání a vyhledávání je trvá asi 30% času.

Mapy jsou velmi velké, na pole lze nasadit 100 lidí. Dalších 30% času tedy strávíte hledáním oponentů nebo utíkáním od nich.

Jediným způsobem, jak přežít, je být rychlejší než vaši protivníci. Existuje náhoda a mnoho dalších faktorů, například, jaký druh zbraní jste našli. Pokud ale hráč není „nejrychlejší kombinací divokého západu“, je výhodnější čekat na nepřátele v záloze, což trvá dalších 30% hracího času.

Zbývajících 10% je utraceno na zábavu, jako je střelba, vražda a výbuchy. Proto je kategoricky nemožné nazvat PUBG klasickým střelcem. Celý koncept hry je o přežití, jedná se o klasickou Battle Royal v celé své kráse.

Systémové požadavky PUBG

Rychlost snímků určuje plynulost obrazu. Tato hra je relativně nová a má krásnou grafiku. K její reprodukci potřebujete výkonnou grafickou kartu. Fyziku zpracovává procesor, takže na ni také nemůžete zapomenout. Minimální požadavky jsou Intel Core i5-4430. Toto je dostatečně silný kámen, takže kalkulačka nebude fungovat.

Další charakteristickou vlastností her na Unreal Engine 4 jsou požadavky na paměť. I pro minimální nastavení grafiky potřebujete 8 GB.

Minimální systémové požadavky

Tato konfigurace bude dobrá pro přehrávání FHD s minimálním nastavením.

OS: 64bitový Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
Procesor: Intel Core i5-4430
RAM: 8 GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB / AMD Radeon R7 370 2 GB, s podporou DX 11
Místo na disku: 30 GB

Doporučené systémové požadavky

S touto konfigurací můžete hrát v rozlišení QHD na středně vysokém nebo FHD na ultra s dobrým FPS.

OS: 64bitový Windows 7, 8.1, 10 64bitový
Procesor: Intel Core i5-6600K
RAM: 16 GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB / AMD Radeon RX 580 4 GB, s podporou DX 11
Místo na disku: 30 GB

Maximální systémové požadavky

Takové parametry počítače budou schopny produkovat 60 FPS v rozlišení UHD.

OS: 64bitový Windows 7, 8.1, 10 64bitový
Procesor: Intel Core i7-6700
RAM: 16 GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1080Ti
Místo na disku: 30 GB

Jaký typ počítače by měl být pro PUBG?

Tato hra není vážnou disciplínou esportu. Hodně z toho závisí na náhodě. Vývojáři se navíc nesnaží vyrovnat všechny hráče na mapě. Někdo začíná odstřelovací puškou a někdo pánvi.

Účinek náhodnosti lze ale snížit, potřebujete zkušenosti a rychlý počítač. Hlavní věcí je stabilní snímková frekvence. Na rozdíl od esportových her zde stačí 60.

Jak vybrat grafickou kartu pro PUBG?

Počet snímků za sekundu je monitorem omezen. Nejjednodušší dávají 60 hertzů (snímků za sekundu), ty herní až 240. Chcete-li na obrazovce získat požadovaný FPS, měla by být zvolena grafická karta vzhledem k monitoru a jeho rozlišení. Čím více pixelů na obrazovce, tím větší zatížení grafické karty. Níže uvedená tabulka ukazuje testy na různých grafických kartách NVIDIA GeForce 10XX. Testy byly prováděny při maximálním grafickém nastavení.

Pro pohodlnou hru potřebujete alespoň 30 snímků, což je nejnižší prahová hodnota pro stabilní FPS. Hra není optimalizována pro monitory s vysokým rozlišením; pro pohodlné přežití jsou potřeba vrchní karty.
Kolik grafické paměti potřebujete?

Tato hra bude využívat více grafické paměti, pokud je k dispozici. Na slabších grafických kartách se textury načítají postupně. To v některých případech sníží FPS, zejména při pohybu po městě. Ale v průměru to zůstane stejné.

Ultra UHD – 7 GB
Ultra QHD – 6 GB
Ultra FHD – 5,7 GB
Střední FHD – 2,5 GB

FPS 1920×1080 (FullHD) 3840×2160
(UltraHD)
GTX 1080 Ti 80 46
GTX 1080 75 35
GTX 1070 70 30
GTX 1060 6 GB (střední – vysoké nastavení) 59 30 (při minimálním nastavení)
GTX 1050 Ti 40 Nelze přehrát
GTX 1050 35 Nelze přehrát

Jak vybrat procesor pro PUBG?

Hra je docela náročná na procesor. Průměrný systém by měl být postaven na Intel Core i5-8400. Staří lidé jako Intel Pentium, dokonce i nejnovější generace, se s tím nemohou vyrovnat. Pro nahrávání a streamování videa je vhodnější procesor Intel Core i7-8700K.

Kolik RAM potřebujete?

Je indikováno množství paměti, které PUBG zabírá se systémem a přiloženým programem pro nahrávání videa. Pro normální provoz PC je žádoucí velikost paměti alespoň 16 GB.

Ultra UHD – 9 GB
Ultra QHD – 8,5 GB
Ultra FHD – 8 GB
Střední FHD – 6 GB

Měli byste si koupit SSD pro PUBG?

Rozdíl mezi běžným HDD a SSD je v rychlosti zápisu a čtení. Na SSD se hra načte rychleji. Zabírá málo místa, pouze 30 GB, takže jej můžete nainstalovat také na SSD. Mapy jsou velké, textury a objekty se při načítání neustále načítají, pokud jejich načítání zrychlíte, FPS se nezvýší, ale stane se stabilnějším.

Nejlepší je dát do počítače HDD i SSD. Běžný pevný disk lze použít k dlouhodobému ukládání objemných souborů, například k nahrávání streamů. SSD zvládne hry i systém v pohodě. Toto řešení několikrát zrychlí systém.

Jak si sami sestavit herní počítač?

Prvním úkolem je výběr správných komponent. Nejprve musíte vybrat procesor a grafickou kartu. Zbytek hardwaru bude záviset na procesoru a celkové náklady a výkon systému budou záviset na grafické kartě. Na kartě by mělo zůstat 40-50% rozpočtu. Je nejdůležitější v herním počítači.

Základní deska je vybrána podle vašich potřeb. Pokud chcete vložit 2 grafické karty do režimu SLI, mělo by tam být dost místa. K přetaktování procesoru potřebujete řádnou základní desku, která se nespálí a poskytne dostatečný výkon.

Zdroj napájení je vybrán na základě spotřeby všech počítačových komponent plus 30–40%. Například váš systém je nominálně 350 W, takže potřebujete napájecí zdroj 500 W.


Proč je těžké sestavit počítač sami?

Chladicí systém v samostatných PC je často špatný. Zde je důležitá rovnováha. Proudění vzduchu může být velmi výkonné pomocí tuctu ventilátorů, ale pak počítač bzučí, když pracuje jako turbína letadla. Pokud nějakým způsobem napnete dráty a nedáte chladiče, aby prorazily pouzdro, riskujete spálení vnitřků.

Pokud jde o vzhled, doma je velmi obtížné vybrat komponenty, které jsou vhodné pro tento styl. Je obzvláště obtížné vytvořit krásný jednotný vodní chladicí systém. Vypadá jasně, můžete zvolit barvu podsvícení. Je velmi tichý a odvádí hodně tepla.

Produkty
Napsat komentář

Your email address will not be published.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 50 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa