Ordinateurs de jeu avec la garantie du prix le plus bas en République tchèque et en Europe

Jak zrychlit grafické karty Nvidia ve Windows 10 May 2020 Update

Écrit par Gregor sur août 27, 2020 dans Avis et articles

V poslední hlavní aktualizaci systému Windows 10 podpora nové verze architektury grafického ovladače – WDDM 2.7. A jednu z novinek jistě ocení uživatelé, kteří mají grafické karty s malým množstvím grafické paměti. Jedná se o „hardwarově akcelerované plánování GPU“ a umožňuje grafické kartě nezávisle spravovat její grafickou paměť, což by mělo snížit latenci a zvýšit konečný výkon, a tím i rychlost FPS nebo vykreslování.

V tuto chvíli lze tuto funkci aktivovat pouze na grafických kartách Nvidia, navíc jsou podporována pouze řešení na architektuře Pascal (GTX 1000) a Turing (RTX 2000) a libovolná: plánovač je k dispozici i na ultrabooku MX150. Počítač musí samozřejmě také používat systém Windows 10 May Update a nejnovější vlastní ovladač NVIDIA GeForce 451.48 WHQL.

Pokud počítač tyto požadavky splňuje, přejděte do části Nastavení> Systém> Displej> Nastavení grafiky a aktivujte první přepínač:

Poté restartujte počítač a můžete zahájit testování. Takže na GTX 1080 Ti s 11 GB video paměti je rozdíl ve výkonu minimální, ale je přesně zaznamenán – 81-82 FPS v nejnovějším Assassinově Creedu s aktivovaným plánovačem a 78-79 FPS s postižením:

Samozřejmě, že tyto 3-5% je obtížné si všimnout, ale například u GTX 1650 Super s pouze 4 GB video paměti je rozdíl již patrný, 8-9% ve Forza Horizon 4:

A s největší pravděpodobností, v budoucnu, s optimalizací ovladačů, se zvýšení výkonu pouze zvýší.

Laisse un commentaire

neuf + 6 =

fr_FRFrançais