Antminer, nebo Whatsminer v roce 2026: účinnost, cena za TH/s a servis

Antminer od Bitmainu má dnes v naší nabídce nejúspornější bitcoinové stroje: hydro řada S23 má 8,9–10 J/TH, nejlepší Whatsminer (M7AS Hyd) 13 J/TH. U vzduchových strojů je to nerozhodně, Antminer S21 XP i Whatsminer M70S mají 13,5 J/TH. Whatsminer vychází v mediánu levněji za 1 TH/s (208 proti 236 Kč), ale hlavně proto, že prodáváme víc jeho starších a méně úsporných řad. Při stejné účinnosti byl k 4. 11. 2026 u nás levnější Antminer, oprava hashboardu Whatsmineru je naopak levnější. Doma při 4,5 Kč/kWh (orientačně, typicky dvacetihodinová sazba D57d; na běžné D02d kolem 6,4 Kč/kWh, viz Kolik stojí elektřina pro těžbu) prodělávají stroje obou značek. Rozhoduje cena elektřiny, ne logo.
Jsme prodejce obou značek a všechny stroje v článku prodáváme. Čísla jsou z naší nabídky a z hodinového přepočtu výnosů k 4. 11. 2026 (přepočet 4. 11. 8:59). Mění se s kurzem BTC, obtížností sítě i ceníky dodavatelů.
Shrnutí
- Účinnost: medián v naší nabídce je 13,5 J/TH u Antmineru a 17,0 J/TH u Whatsmineru. Pod 13 J/TH má v naší nabídce jen Bitmain: řadu S23 (8,9–10 J/TH) a S21 XP Hyd i S21j XP Hyd (12 J/TH).
- Cena za 1 TH/s: medián 236 Kč u Antmineru a 208 Kč u Whatsmineru. U čtyř dvojic se stejnou účinností a stejným chlazením je ale Antminer u nás o 8–28 % levnější za 1 TH/s.
- Chlazení: obě značky mají vzduch (220–277 V), hydro a imerzi (380–415 V, 3 fáze). Hydro Whatsminery berou 7–7,5 kW na kus, jednotlivé hydro Antminery 5,3–5,9 kW.
- Firmware: na Antminery S19 a S21 je víc alternativních firmwarů. Z Braiins OS, LuxOS a VNish uvádí Whatsminery jen LuxOS, a to řady M50 a M60.
- Servis: opravujeme obě značky v Praze 10. Hashboard Whatsmineru stojí 3 490 Kč, Antmineru 4 490–5 990 Kč podle řady.
Jaké Antminery a Whatsminery prodáváme a kolik dnes vydělávají?
V tabulkách je 17 Antminerů a 17 Whatsminerů na Bitcoin (SHA-256), které jsou v nabídce s cenou a jsou skladem nebo mají termín dodání. Výnos za den = výkon × 0,72 Kč za 1 TH/s, bez bonusových mincí. Zisk na hostingu odečítá elektřinu za 1,14 Kč/kWh, tedy nejlevnější lokalitu našeho hostingu. Skutečná cena kWh se liší podle lokality a typu chlazení. Vše platí při dnešní obtížnosti a kurzu, k 4. 11. 2026.

Antminer (Bitmain)
| Model | Chlazení | Výkon (TH/s) | Příkon (W) | Účinnost (J/TH) | Cena Doma s DPH (Kč) | Kč za 1 TH/s | Výnos za den (Kč) | Zisk za den na hostingu (Kč) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Antminer S21 XP 270 TH/s | vzduch | 270 | 3 645 | 13,5 | 84 899 | 314 | 194 | 95 |
| Antminer S21 Pro+ | vzduch | 245 | 3 675 | 15,0 | 58 699 | 240 | 176 | 76 |
| Antminer S21++ | vzduch | 235 | 3 760 | 16,0 | 47 099 | 200 | 169 | 66 |
| Antminer S19k Pro | vzduch | 120 | 2 760 | 23,0 | 16 899 | 141 | 86 | 11 |
| Antminer S23 XP Hyd¹ | hydro | 600 | 5 340 | 8,9 | 404 599 | 674 | 432 | 286 |
| Antminer S23 Hyd 563 TH/s | hydro | 563 | 5 349 | 9,5 | 334 199 | 594 | 405 | 259 |
| Antminer S23e Hyd 2U¹ | hydro | 865 | 8 650 | 10,0 | 265 199 | 307 | 623 | 386 |
| Antminer S21j XP Hyd | hydro | 495 | 5 940 | 12,0 | 148 499 | 300 | 356 | 194 |
| Antminer S21 XP Hyd 473 TH/s² | hydro | 473 | 5 676 | 12,0 | 173 499 | 367 | 340 | 185 |
| Antminer S21e XP Hyd 3U 860 TH/s | hydro | 860 | 11 180 | 13,0 | 211 199 | 246 | 619 | 313 |
| Antminer S21e XP Hyd 430 TH/s | hydro | 430 | 5 590 | 13,0 | 101 399 | 236 | 310 | 157 |
| Antminer S21+ Hyd | hydro | 395 | 5 925 | 15,0 | 78 199 | 198 | 284 | 122 |
| Antminer S21e Hyd | hydro | 332 | 5 644 | 17,0 | 48 499 | 146 | 239 | 85 |
| Antminer S19 XP+ Hyd | hydro | 293 | 5 567 | 19,0 | 34 399 | 117 | 211 | 59 |
| Antminer S19 XP Hyd 257 TH/s | hydro | 257 | 5 346 | 20,8 | 22 499 | 88 | 185 | 39 |
| Antminer S21 XP Imm 300 TH/s | imerze | 300 | 4 050 | 13,5 | 66 399 | 221 | 216 | 105 |
| Antminer S21 Imm | imerze | 239 | 3 824 | 16,0 | 47 999 | 201 | 172 | 67 |
Whatsminer (MicroBT)
| Model | Chlazení | Výkon (TH/s) | Příkon (W) | Účinnost (J/TH) | Cena Doma s DPH (Kč) | Kč za 1 TH/s | Výnos za den (Kč) | Zisk za den na hostingu (Kč) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Whatsminer M70S | vzduch | 258 | 3 483 | 13,5 | 87 799 | 340 | 186 | 90 |
| Whatsminer M70 | vzduch | 236 | 3 422 | 14,5 | 70 899 | 300 | 170 | 76 |
| Whatsminer M61S+ | vzduch | 238 | 4 046 | 17,0 | 49 599 | 208 | 171 | 61 |
| Whatsminer M60S+ | vzduch | 210 | 3 570 | 17,0 | 51 699 | 246 | 151 | 54 |
| Whatsminer M61 | vzduch | 184 | 3 662 | 19,9 | 28 799 | 157 | 132 | 32 |
| Whatsminer M60 | vzduch | 166 | 3 303 | 19,9 | 26 299 | 158 | 120 | 29 |
| Whatsminer M50S+ | vzduch | 156 | 3 588 | 23,0 | 24 899 | 160 | 112 | 14 |
| Whatsminer M7AS Hyd | hydro | 570 | 7 410 | 13,0 | 185 999 | 326 | 410 | 208 |
| Whatsminer M7A Hyd | hydro | 525 | 7 350 | 14,0 | 147 499 | 281 | 378 | 177 |
| Whatsminer M6AS++ Hyd | hydro | 484 | 7 502 | 15,5 | 107 899 | 223 | 348 | 143 |
| Whatsminer M63S++ Hyd | hydro | 450 | 7 200 | 16,0 | 100 399 | 223 | 324 | 127 |
| Whatsminer M65S+ Hyd | hydro | 414 | 7 038 | 17,0 | 74 999 | 181 | 298 | 106 |
| Whatsminer M63S Hyd | hydro | 414 | 7 452 | 18,0 | 81 699 | 197 | 298 | 94 |
| Whatsminer M63 Hyd | hydro | 374 | 7 443 | 19,9 | 54 299 | 145 | 269 | 66 |
| Whatsminer M66S+ Imm | imerze | 318 | 5 406 | 17,0 | 66 099 | 208 | 229 | 81 |
| Whatsminer M66 Imm | imerze | 246 | 5 166 | 21,0 | 44 499 | 181 | 177 | 36 |
| Whatsminer M56S++ Imm | imerze | 252 | 5 544 | 22,0 | 43 999 | 175 | 181 | 30 |
¹ Dodání ve várce listopad 2026, termín je odhad výrobce. ² Skladem v zahraničí. Ostatní stroje jsou skladem u dodavatele. Výkon a příkon odpovídají variantě v tabulce, u řady modelů si můžete vybrat i jinou výkonovou třídu. Parametry jsou z našich produktových specifikací podle údajů výrobce a dodavatele.
Cena „Doma“ je s DPH pro provoz u vás. Pro provoz na našem hostingu je u každého stroje varianta „Na hosting“: zvýhodněná cena stroje bez DPH, hosting se platí zvlášť. Mimo tabulky jsou bazarové kusy, těžební sety, modely na objednávku, na dotaz nebo bez termínu dodání a několik modelů, u kterých doplňujeme specifikace.
Antminer vs Whatsminer v souhrnu: kdo má lepší J/TH a nižší cenu za TH/s?
Lepší účinnost má v naší nabídce Antminer: medián 13,5 J/TH proti 17,0 J/TH u Whatsmineru. Nižší medián ceny za 1 TH/s má Whatsminer, 208 Kč proti 236 Kč. Účinnost v J/TH určuje, kolik elektřiny stroj spálí na každý terahash, a tím i to, jak dlouho zůstane v zisku.
| Ukazatel (k 4. 11. 2026) | Antminer (Bitmain) | Whatsminer (MicroBT) |
|---|---|---|
| Modelů v tabulce | 17 (vzduch 4, hydro 11, imerze 2) | 17 (vzduch 7, hydro 7, imerze 3) |
| Medián účinnosti, všechny modely (J/TH) | 13,5 | 17,0 |
| Medián ceny za 1 TH/s, všechny modely (Kč) | 236 | 208 |
| Vzduch: medián J/TH / Kč za 1 TH/s | 15,5 / 220 | 17,0 / 208 |
| Hydro: medián J/TH / Kč za 1 TH/s | 13,0 / 246 | 16,0 / 223 |
| Imerze: medián J/TH / Kč za 1 TH/s | 14,8 / 211 | 21,0 / 181 |
| Nejúspornější model (J/TH) | S23 XP Hyd, 8,9 | M7AS Hyd, 13,0 |
| Nejúspornější vzduchový model (J/TH) | S21 XP, 13,5 | M70S, 13,5 |
| Napájení vzduchových strojů | 220–277 V | 220–277 V |
| Napájení hydro a imerze | 380–415 V, 3 fáze | 380–415 V, 3 fáze; M7A Hyd a M7AS Hyd 380–480 V |
| Příkon jednoho hydro stroje (W) | 5 340–5 940; rackové 2U a 3U 8 650–11 180 | 7 038–7 502 |
| Tovární firmware | Bitmain | MicroBT, správa přes WhatsMinerTool |
| Alternativní firmware (podle webů vývojářů) | Braiins OS (S9–S21), LuxOS (S19, S21), VNish (S19) | LuxOS – řady M50 a M60 |
| Diagnostika u nás (Kč) | 990 miner, 490 hashboard; zdarma při opravě u nás | 990 miner, 490 hashboard; zdarma při opravě u nás |
| Oprava hashboardu u nás (Kč) | 4 490–5 990 podle řady | 3 490 |
Medián Whatsmineru je levnější hlavně proto, že v nabídce převažují jeho řady se 17–23 J/TH. Když srovnáte stroje se stejnou účinností a stejným chlazením, vychází k 4. 11. 2026 u nás levněji Antminer, a to o 8–28 % za 1 TH/s:
- 13,5 J/TH, vzduch: Antminer S21 XP stojí 314 Kč za 1 TH/s, Whatsminer M70S 340 Kč (Antminer je o 8 % levnější).
- 13 J/TH, hydro: Antminer S21e XP Hyd 430 TH/s stojí 236 Kč za 1 TH/s, Whatsminer M7AS Hyd 326 Kč (Antminer je o 28 % levnější).
- 17 J/TH, hydro: Antminer S21e Hyd stojí 146 Kč za 1 TH/s, Whatsminer M65S+ Hyd 181 Kč (Antminer je o 19 % levnější).
- 23 J/TH, vzduch: Antminer S19k Pro stojí 141 Kč za 1 TH/s, Whatsminer M50S+ 160 Kč (Antminer je o 12 % levnější).
- Imerze za stejnou cenu: Antminer S21 XP Imm (66 399 Kč) má 13,5 J/TH, Whatsminer M66S+ Imm (66 099 Kč) 17 J/TH.
Mediány popisují naši dnešní nabídku, ne celý trh. Ceny se mění s ceníky dodavatelů, poměr se proto může během týdnů otočit. Rozdíly uvnitř řady S21 rozebíráme v článku Antminer S21 vs S21+ vs S21 Pro vs S21 XP, novou generaci v článku Antminer S23.
Kde se značky liší v chlazení a napájení?
Obě značky mají v naší nabídce vzduchové, hydro i imerzní verze se stejným napájením: vzduch 220–277 V, kapalinové chlazení 380–415 V ve třech fázích. Rozdíl je v tom, kolik výkonu se vejde do jednoho stroje. Jednotlivé hydro Antminery mají 5,3–5,9 kW, hydro Whatsminery 7,0–7,5 kW. Bitmain k tomu prodává rackové stroje 2U a 3U s 8,7–11,2 kW.

Pro farmu to znamená jinou skladbu jističů, rozvodů a chladicího okruhu na stejný počet terahashů. Whatsminer M7A Hyd a M7AS Hyd navíc podle našich specifikací snesou 380–480 V, což oceníte v lokalitách s napětím 480 V. Před nákupem hydro stroje si ověřte, že přípojky a průtok odpovídají vašemu okruhu. Proč a kdy se vůbec vyplatí voda místo vzduchu, popisujeme v článcích Vzduchové, nebo kapalinové chlazení ASIC a Chlazení těžební farmy.
Jaký firmware jde na Antminer a jaký na Whatsminer?
Na Antminery řady S19 nabízejí podle svých webů alternativní firmware tři vývojáři: Braiins OS, LuxOS a VNish. Řadu S21 uvádějí Braiins OS a LuxOS. Z těchto tří uvádí Whatsminery jen LuxOS, a to řady M50, M50S, M50S+, M50S++, M60 a M60S. Podle Hashrate Index řídil při spuštění 27. 4. 2026 instalaci na Whatsminery sám vývojář a provozovatelé si ji nemohli udělat sami.

- Antminer řady S23 jsme k 4. 11. 2026 v seznamech podporovaných strojů Braiins OS, LuxOS ani VNish nenašli. Běží na továrním firmwaru Bitmainu.
- Novější Whatsminery (M61, M63, M65, M66, M70, M7A) jsme k 4. 11. 2026 v seznamu LuxOS nenašli. Běží na továrním firmwaru MicroBT, který se spravuje přes nástroj WhatsMinerTool.
- Antminery s továrním firmwarem z března 2024 a novějším potřebují podle dokumentace LuxOS vzdálenou instalaci, kterou je nutné domluvit s vývojářem. Totéž platí pro stroje s řídicí deskou CVITEK.
Pro většinu zákazníků stačí tovární firmware obou značek. Neoficiální firmware podle našich záručních podmínek záruka nepokrývá; výjimkou jsou nové minery koupené u nás, které běží na našem hostingu. Jak alternativní firmware funguje a kolik stojí, popisujeme v přehledu Firmware a software pro ASIC minery, ladění výkonu v článku Přetaktování a podtaktování ASIC.
Jak je to se servisem, díly a zárukou u obou značek?
Obě značky opravujeme ve vlastním servisu ASIC minerů v Praze 10, od Antminerů S19 po S23 a od Whatsminerů M30 po řadu M70. Diagnostika celého mineru stojí 990 Kč, samostatného hashboardu 490 Kč. Když opravu uděláme u nás, je diagnostika zdarma.

| Oprava hashboardu (ceník k 4. 11. 2026) | Cena (Kč) |
|---|---|
| Whatsminer | 3 490 |
| Antminer S19 / S19 Pro / S19j Pro / S19k Pro | 4 490 |
| Antminer S19 XP / S19 XP Hyd | 4 990 |
| Antminer S21 / S21 Pro / S21+ / T21 | 4 990 |
| Antminer S21 XP / Hyd / Imm | 5 990 |
Řadu S23 ceník samostatně neuvádí, cenu vám řekneme po diagnostice a před opravou. Platíte až po diagnostice, kdy znáte konečnou cenu. Co znamenají hlášky v logu u obou značek, shrnuje článek Chybové kódy Antmineru a Whatsmineru.
Záruka je u obou značek stejná. Nový miner od nás má záruku 24 měsíců. Nový ASIC miner koupený u nás a umístěný na našem hostingu má záruku 7 let po celou dobu, kdy na hostingu běží. Nastavení mineru koupeného u nás je zdarma.
Která značka je spolehlivější?
Ověřené číslo o poruchovosti Antminerů a Whatsminerů nemáme, a proto žádné procento neuvádíme. Veřejně dostupná „procenta poruchovosti“ obvykle nemají doložený zdroj ani velikost vzorku. Vlastní statistiku oprav z našeho servisu připravujeme a doplníme ji sem, až bude mít dost dat.
Na spolehlivost má v praxi velký vliv provoz: napájení, teplota sání, prach a vlhkost. Jak připravit místo, aby stroj kterékoli značky vydržel, popisuje checklist přípravy místa pro ASIC miner.
Antminer, nebo Whatsminer: pro koho je který?
Volbu značky určí hlavně to, kde stroj poběží. Při 4,5 Kč/kWh doma jsou k 4. 11. 2026 ve ztrátě všechny stroje z tabulek. Ztráta je 145–588 Kč za den podle modelu.
Doma: hluk a elektřina
Vzduchové stroje obou značek mají podle našich specifikací kolem 75 dB, tedy hlasitost vysavače. Výnos Antmineru S21 XP i Whatsmineru M70S pokryje elektřinu do 2,22 Kč/kWh. Doma by k 4. 11. 2026 prodělávaly asi 199 a 190 Kč denně. Hydro stroje mají kolem 50 dB, ale potřebují třífázovou přípojku a vodní okruh. Doma proto nerozhoduje značka. Rozhoduje, jestli máte levnou vlastní elektřinu nebo využijete teplo (viz topení ASIC minerem a jak ztišit ASIC miner doma).
Na hosting: vzduchový stroj
Mezi vzduchovými stroji vydělává nejvíc Antminer S21 XP, asi 95 Kč denně na hostingu, Whatsminer M70S asi 90 Kč. Oba mají 13,5 J/TH a S21 XP je dnes o 2 900 Kč levnější. Whatsminer má v nabídce víc vzduchových modelů se 17–20 J/TH (M60, M61, M60S+, M61S+) za 26 299–51 699 Kč. Vydělávají 29–61 Kč denně a při růstu obtížnosti sklouznou do ztráty dřív než stroje s 13,5 J/TH. Jak s tím počítat při nákupu, popisuje článek Kdy koupit ASIC miner.
Hydro farma
Nejnižší J/TH má dnes Antminer řady S23. Výnos Antmineru S23 XP Hyd s 8,9 J/TH pokryje elektřinu do 3,37 Kč/kWh, u nejúspornějšího Whatsmineru M7AS Hyd s 13 J/TH do 2,31 Kč/kWh. Whatsminer dává smysl hlavně tam, kde už máte okruh a rozvody na hydro Whatsminery po 7–7,5 kW nebo napětí 480 V. Na hydro farmě je jednodušší držet jednu značku na okruh, protože stroje se liší příkonem i připojením.
Kdy na značce skoro nezáleží
- Stroje se stejnou účinností mají stejnou hranici ceny elektřiny: 0,72 Kč ÷ (J/TH × 0,024). Antminer S21 XP i Whatsminer M70S končí na 2,22 Kč/kWh.
- Servis a záruku u nás máte u obou značek za stejných podmínek, liší se jen cena opravy hashboardu.
- Na hostingu se u obou značek postaráme o instalaci, připojení, dohled i servis.
Obecný postup, jak stroj vybrat podle rozpočtu a elektřiny, najdete v článcích Jak vybrat ASIC miner a Nejlepší ASIC minery podle rozpočtu. Přehled výrobců je ve wiki Výrobci ASIC minerů.
Nejde o investiční doporučení; výnos z těžby se mění s kurzem a obtížností sítě.
Co dál
- Výnosnost ASIC minerů – živý výnos a zisk všech Antminerů i Whatsminerů z naší nabídky, přepočet každou hodinu.
- Hosting ASIC minerů – lokality a ceny elektřiny od 1,14 Kč/kWh, záruka 7 let na nové minery od nás.
- Servis ASIC minerů – diagnostika a oprava Antminerů i Whatsminerů v Praze 10.
Zdroje
- Luxor: LuxOS – podporované stroje Antminer a Whatsminer, vzdálená instalace
- Hashrate Index: LuxOS pro Whatsminer (27. 4. 2026) – řady M50 a řízené nasazení
- Braiins OS – podporované Antminery S9, S17, S19 a S21
- VNish – oficiální web a podporované stroje
- MicroBT (podpora Whatsminer): aktualizace firmwaru a nastavení přes WhatsMinerTool
- mempool.space: obtížnost a odměna za blok Bitcoinu (zdroj přepočtu výnosu)
Časté dotazy
Je lepší Antminer, nebo Whatsminer?
Je Whatsminer levnější než Antminer?
Jde na Whatsminer nahrát alternativní firmware?
Opravujete Antminery i Whatsminery?
Který miner je tišší na doma?
Text byl připraven s pomocí AI. Fakta, čísla a postupy ověřil Yegor.



