Mining a počítače za nejlepši ceny v Evropě
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835

SSD

NVMe M2 SSD SSHD HDD DISK

To je zásadní místo vašeho PC. Místo kde se ukrývá duše počítače neboli operační systém. Jeho parametry značně ovlivňují odezvu vašeho PC a jeho volba je velmi důležitá. U našich PC jde v zásadě vždy o konfiguraci SSD pro operační systém a HDD pro vaše fotky, filmy atd..

Teď si rozebereme jednotlivé technologie úložišť a povíme si jak ovlivňují váš PC.

HDD

Běžný základní a nejznámější model pevného disku. Je založený na principu elektromagnetického zápisu na povrch “ploten” (metalizované disky z kovu nebo ze skla s magneticky kódovatelným povrchem) díky zapisovacím a čtecím “hlavičkám” (mechanické rameno s feritovým či jiným mikro blokem pro magnetizaci povrchu) Jeho rychlost otáček je v zásadě 5400 ot./sec. a u velmi rychlých disků 7200 ot/sec. Tento parametr je důležitý jelikož nám určuje rychlost čtení a zápisu běžně takové to disky dosahují rychlost čtení – zápis  90MB/s. – 80MB/s. u disků s 7200 otáčkami je to přibližně 120MB/s – 119MB/s  A dále je tu odezva u běžná HDD je odezva v rámci 10-25 milisekund. jsou to zatím nejpomalejší disky v naší rodince úložišť. Jsou vhodné na ukládání hudby, filmů, záloh na obecně pro archivační účely. Jsou obecně nejlevnější a nejpomalejší.

SSHD 

SSHD je běžný HDD který má navíc 8-16GB SSD rychlý modul. Jako vyrovnávací paměť do které se při startu počítače přehraje “živá” část operačního systému a nejpoužívanější část SW aby odezva těchto souborů byla co nejrychlejší. SSHD je cca o 25-30% rychlejší než HDD ovšem při načítání velkých souborů rychlost padne k běžnému HDD. SSHD je dá se říct slepá vývojový větev sloužila jako proskok k čistým SSD bez mechanickým částem a jako odrazový můstek pro jejich architekturu a vývoj interních řadičů a dnes se již prakticky nepoužívá a neprodívá

SSD

SSD je moderní disk který nemá žádné mechanické součásti má extrémní rychlost přístupu k datum a to v rámci 25-100 mikrosekund což je více než 10x rychleji než běžný HDD což má obrovský impakt na operační systém. Díky SSD vám systém naběhne do 10 vteřin od zapnutí počítače oproti běžnému HDD kde může pouhý náběh systému bude trvat 35-60sekund.  Další výhoda SSD je v zásadě až v 5x násobně rychlejší načítaní aplikací jelikož průměrná rychlost četní zápis je 550MB/s. – 530MB/s. Tedy hry se načítají rychle, video se renderuje rychleji, kopírovaní probíhá rychleji.   a to vše v dlouhodobém horizontu jelikož SSD má vysokou efektivitu a tak prakticky nehřeje neklesá jeho výkon s momentálním zatížením.

Rychlost SSD disku zásadne ovplyvnuje sviznost operacneho systemu, zejmena nejnovejsiho Windows 10 a Windows 11

Obecne postacuje 450 MByte — jedna sa o Mega Bytes co odpoveda 4200 Mbitom za sekundu.

Rychlosti az okolo 2500 a vice ..

priklady startovani her s rychlostami

Odkazy na video porovnania HDD SSD a m2 SSD.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 70 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa