Nákupní košík
Herní počítače s garancí nejnižší ceny v Čechách a v Evropě
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835
Microsoft vydává průvodce optimalizací herního výkonu ve Windows 11

Microsoft vydává průvodce optimalizací herního výkonu ve Windows 11

Společnost nabízí riskování kvůli zvýšení počtu zaměstnanců

Od vydání operačního systému Windows 11 zhruba před rokem někteří hráči zjistili, že má nižší herní výkon ve srovnání s Windows 10. Nyní se Microsoft rozhodl vydat návod, jak ztracený výkon vrátit.

Microsoft vydává průvodce optimalizací herního výkonu ve Windows 11

První rok Windows 11 nebyl nejplynulejší. Postiženi byli majitelé procesorů AMD, kteří přišli až o 15 % výkonu, ale to trvalo jen pár týdnů bezprostředně po představení systému. Řada majitelů grafických karet Nvidia zaznamenala po instalaci aktualizace ze září 22H2 výrazný pokles snímkové frekvence. Obecně se někteří uživatelé domnívají, že Windows 11 je pomalejší než Windows 10.

nastaveni-microsoft

Mnoho hráčů říká, že rychlost Windows 11 je pomalá i po pokusu o nápravu situace, jako je deaktivace VBS. Někteří se v důsledku toho vrátili k Windows 10.

Nyní Microsoft vydal příručku s tipy, jak zvýšit výkon pouhým omezením dvou funkcí Windows 11. Microsoft pro začátek doporučuje vypnout HVCI (Memory Integrity). “Integrita paměti pomáhá bránit útočníkům v vkládání jejich škodlivého kódu a zajišťuje, že všechny ovladače načtené do systému jsou podepsané a důvěryhodné.” Někteří lidé věří, že integrita paměti může chránit před útoky ransomwaru, takže byste tuto radu měli používat na vlastní riziko. Microsoft říká, že tato možnost je ve výchozím nastavení povolena na všech nových počítačích s Windows 11.

nastaveni-herni-pc

Druhým tipem je zakázat platformu virtuálního stroje. Cílem platformy virtuálních strojů je „poskytnout základní pracovní prostor virtuálních strojů pro Windows“. Tato funkce je ve výchozím nastavení zakázána, pokud nebyla provedena čistá instalace systému Windows 11.

Microsoft věří, že hráči mohou „tyto funkce vypnout během hraní her a poté je znovu zapnout“. Společnost nespecifikuje, jak velké zvýšení výkonu tyto tipy poskytnou, ani nenabízí snadný způsob, jak se vyhnout spouštění zbytečných funkcí na pozadí při hraní her. Sotva můžete počítat s nárůstem větším než 10 %, píše Techspot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

Při nákupu nad 50 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa

cs_CZCzech