Mining a počítače za nejlepši ceny v Evropě
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835

Počítač pro CS: GO

V roce 2012 představila společnost Valve světu Counter-Strike: Global Offensive, nejnovější v řadě CS. Hra začala svou cestu zpět v zaprášených počítačových klubech v roce 2007. Potom byla contra pouze modifikací slavného Half-Life. Rychle vyhnal svého soupeře Quake a stal se v té době hlavní disciplínou esportů mezi střelci.

Po vydání CS: GO jej vývojáři začali aktivně propagovat ve světě esportů. Prvním velkým turnajem byl DreamHack Winter 2013, kde se hrálo 250 tisíc dolarů. Obrovské množství přilákalo na šampionát 16 týmů z celého světa. O rok dříve činil prize pool pouze 45 000 $. Před tím se mistrovství konalo v Counter-Strike 1.6.

Odkud pochází tato popularita?

Při přechodu na moderní verzi se ve hře nic nezměnilo. Zůstává stejně jednoduchý jako originál. Lze to přirovnat k Counter-Strike: Source, ale vylepšila se grafika a změnila se rovnováha.

Takzvaný „vstupní práh“ zůstal nízký – objem dovedností a znalostí, bez nichž nelze hrát. Chcete-li se například naučit hrát Dota 2 alespoň na počáteční úrovni, budete muset strávit pár let. Ve hře StarCraft 2 – rok bude World of Tanks pochopitelný za pár měsíců. Chcete-li se naučit hrát na počáteční úrovni v CS, stačí pochopit, jak zaměřit myš na nepřítele a střílet.

CS: GO systémové požadavky

Hry s ventily jsou vždy velmi dobře optimalizovaným produktem. Esporty by měly být přístupné všem. CS: GO lze tedy spustit i na kalkulačce s pevným rozlišením 30 FPS a HD. To však na pohodlnou hru nestačí.

 

Minimální

 • OS: Windows® 7 / Vista / XP
 • Procesor: Intel® Core ™ 2 Duo E6600 nebo AMD Phenom ™ X3 8750
 • RAM: 2 GB RAM
 • Grafika: Minimálně 256 MB paměti, podpora DirectX 9c a Shaders 3.0
 • Místo na disku: 15 GB

Kolik FPS potřebujete?

FPS ukazuje, kolikrát se obraz na obrazovce aktualizuje za sekundu. Čím vyšší číslo, tím hladší bude obraz. Pro střelce je to velmi důležité – můžete rychle reagovat na nepřítele, který se najednou objeví.

Doporučené

 • OS: Windows 7/8
 • Procesor: Intel Core i3 3,6 GHz
 • RAM: 8 GB
 • Grafická karta: AMD Radeon R7 260X nebo NVIDIA GeForce GTX 950
 • Místo na disku: 20 GB

 

Pro pohodlnou hru

V CS: GO je důležité rychle reagovat na dění kolem. Aby vám počítač včas ukázal létající granát, který se objeví zpoza rohu nepřítele, potřebujete alespoň 60 FPS.

Důležitá je také stabilita. Během aktivních akcí se na mapě hraje mnoho efektů. Grafická karta je těžší. Například současný výbuch dvou granátů a vystřelení z kulometu může způsobit, že uvidíte filmový pás.

Na trhu soutěží dva hlavní výrobci karet: NVIDIA a ATI Radeon. Ty nejsou nejstabilnější, rozpětí mezi minimální a maximální snímkovou frekvencí je o něco vyšší než u konkurence. Hráči esportu proto používají NVIDIA pro trénink a turnaje.

Pro trénink

Pokud to s touto hrou myslíte vážně a očekáváte hraní na profesionální scéně, musíte dosáhnout 120 FPS nebo více. S touto konfigurací hrají všechny hlavní ligové týmy. To vyžaduje vyhrazený monitor, který bude podporovat vysokou frekvenci (Hz), a výkonnou grafickou kartu, aby ji mohl podporovat.

Jak vybrat grafickou kartu pro CS: GO?

Pohodlné FPS závisí přímo na rozlišení monitoru, na kterém chcete hrát. Pro střelce je lepší použít obrazovky UltraHD (4K) nebo QuatroHD (2K). Na nich můžete vidět nepřítele v ostřelovači na velké vzdálenosti.

Grafická karta závisí také na výběru obrazovky. Tabulka ukazuje průměrný FPS na různých grafických kartách od NVIDIA.

Kolik grafické paměti potřebujete?

Tato hra vyžaduje velmi málo zdrojů. Maximální velikost paměti při vysokém grafickém nastavení je následující:

 • UHD – 2 GB
 • QHD – 2 GB
 • FHD – 1,5 GB
 • HD – 1 GB
Snímků za sekundu 1920×1080 (FullHD) 3840×2160 (UltraHD)
GTX 1080 Ti 300+ 280
GTX 1080 300+ 260
GTX 1070 300+ 220
GTX 1060 200 160
GTX 1050 Ti 150 95
GTX 1050 120 50

Jak vybrat procesor pro CS: GO?

Hra je velmi náročná na procesor. Pokud chcete hrát s vysokým grafickým nastavením s rozlišením FullHD +, potřebujete výkonný procesor. Minimální volbou je Intel® Core ™ i5-8400. Takový procesor má dostatek energie, aby nedocházelo k pádu snímků ani při nahrávání videa (v některých bodech může hraní na I7-7700k načíst 79% přes všech 8 jader).

Pokud chcete hrát na 60 FPS a nebudete sdílet své úspěchy na internetu, můžete si bezpečně vzít stroj s Intel® Core ™ i3-8100 nebo lepší.

Jak vybrat RAM pro CS: GO?

Stará paměť DDR3 už dávno ztratila svůj význam. Proč stavět nový počítač na zastaralé platformě? Výběr hráčů esportů – DDR4 s maximální frekvencí.

Zajímavé: frekvence RAM určuje rychlost zápisu a čtení. Dobrá RAM nezvyšuje FPS, ale zvyšuje jeho stabilitu.

Kolik RAM potřebujete?

Samotná hra zabírá při maximálním grafickém nastavení a rozlišení UHD až 6 GB. Optimální množství paměti v počítači by tedy mělo být alespoň 8 GB. Nemá smysl dávat méně do moderního herního počítače.

Co je lepší pro CS: GO: SSD nebo HDD?

Definitivní odpověď je SSD. Takový disk zapisuje a čte informace rychleji. Pro dlouhodobé ukládání dat je žádoucí mít v počítači velký pevný disk. Ale hry, systém a programy jsou lépe zaznamenány na SSD.

Tímto způsobem zrychlíte počítač a neztratíte potřebné místo na disku.

Jaký je rozdíl mezi SSD a HDD?

Suchá čísla nám říkají, že SSD je řádově rychlejší, ale má menší kapacitu a je dražší. Nejlepší je kombinovat je.

HDD SSD
Velikost paměti od 512Гб do 12Тб od 64Гб do 4Тб
Rychlost (Mb / s) 160-210 550 (SATA3)
Spotřeba energie (W) ≈8 ≈3
Cena (USD za GB) ≈0,07 ≈0,18
Hluk (dB) 20-30 ne

Kolik paměti potřebujete?

Pokud jste pouze fanouškem CS: GO a nebudete hrát nic jiného, ​​pak vám bude stačit 120 GB SSD, vejde se na něj systém s průměrnou sadou kancelářských programů a několika hrami. Pro malou sbírku her stačí 240 GB. Chcete-li stáhnout polovinu produktů Steam, stojí za to koupit 500 GB nebo větší SSD.

Dokážete si sami postavit herní počítač?

Výkonný počítač vyžaduje dobré chlazení. Čím produktivnější je procesor a grafická karta, tím více energie potřebují. Celá zátěž spadá na základní desku. Musí být ochlazeno, stejně jako ostatní části.

Chcete-li vytvořit počítač, musíte být schopni:

 • vyberte komponenty pro napájení a kompatibilitu;
 • nastavit dostatečně silný proud vzduchu;
 • umístěte dráty do pouzdra tak, aby nezkazily vzhled a nezasahovaly do pohybu vzduchu;
 • minimalizovat hluk během provozu.

Počítače sestavené amatéry obvykle nejsou moc hezké. Ale to je věc vkusu.

Herní počítače pro CS: GO

Napsat komentář
Doprava zdarma

Při nákupu nad 70 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa

Vyberte svou měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro