Nákupní košík
Herní počítače s garancí nejnižší ceny v Čechách a v Evropě
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835

NZXT představuje svou první teplovodivou pastu

Její vlastnosti však nejsou nejpůsobivější.

Společnost NZXT, známá počítačovým vědcům a hráčům především díky svým vysoce kvalitním chladicím systémům a skříním, oznámila vydání svého prvního tepelného rozhraní. Nový produkt se nazývá NZXT High-performance Thermal Paste a bude nabízen ve stříkačkách o obsahu 3 a 15 g – společnost odhaduje první možnost na 10 USD a druhou na 20 USD.

Výrobce uvádí, že tepelná pasta obsahuje oxid zinečnatý, tekutý polymer a hliníkový prach. Poslední z uvedených ingrediencí je spíše špatnou zprávou než dobrou, neboť hliník je výborným vodičem nejen tepla, ale i elektrického proudu, a to je nevýhoda tepelného rozhraní. Například u „tekutých kovů“ se i přes jejich vynikající tepelnou vodivost mnoho informatiků právě kvůli tomu raději neplete.

Nová tepelná pasta NZXT má mimochodem tepelnou vodivost 6,3 W / (m K) – vyšší než Arctic Cooling MX-2, ale nižší než MX-4. Doba použitelnosti hmoty uvnitř značkového aplikátoru je 3 roky. Zda bude nová tepelná pasta spojena s budoucími chladicími systémy NZXT, je stále neznámé, ale její vlastnosti, vzhledem k vynikající pověsti značky, lze jen stěží nazvat působivými, i když samozřejmě stojí za to počkat na praktické testy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

Při nákupu nad 50 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa

cs_CZCzech