Nákupní košík
Herní počítače s garancí nejlepši ceny v Čechách
Adresa: Opletalova 20, Praha 1
Telefon: +420 792 480 835

Rozpočtové grafické karty se stanou k ničemu. Mobilní procesory Ryzen 7000 mohou získat mimořádně výkonný iGPU, 3D V-Cache posílena

Mobilní procesory Phoenix generace Ryzen 7000 se připisují neuvěřitelně výkonným iGPU. Ale tato APU se mohou ukázat jako ještě zajímavější, než se dříve myslelo.

Připomeňme, že půjde o procesory založené na architektuře Zen 4. IGPU top modelů bude mít údajně 1536 stream procesorů, což je dvojnásobek oproti Ryzenu 7 6800U. To samo o sobě stačí k tomu, aby se výkon iGPU posunul na zcela novou úroveň. V poslední době se ale šuškalo, že novým produktům se přisuzuje grafické jádro založené na architektuře RDNA 3. V tomto případě bude nárůst výkonu zjevně mnohem více než dvojnásobný.

Nyní zasvěcenec, který mnohokrát přesně popsal grafické karty a procesory AMD, řekl, že mobilní Ryzen 7000 mohou také získat čip 3D V-Cache. Nasvědčují tomu údajně informace přímo z továrny.

Není však jasné, zda tato mezipaměť bude fungovat s CPU nebo s GPU. V druhém případě to bude téměř stejné jako Infinity Cache pro grafické karty Radeon RX 6000. A to výrazně zvýší výkon grafického jádra. Pravda, zdá se, že taková APU budou pouze v řadě Ryzen 7000HX.

Ale pokud jsou všechny ty fámy a úniky pravdivé, nedávné tvrzení stejného zdroje, že iGPU Ryzen 7000 by mohlo být srovnatelné s mobilní 60W GeForce RTX 3060, už nezní tak fantasticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

Při nákupu nad 50 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa

cs_CZCzech