Nákupní košík

Herní počítače s garancí nejnižší ceny v Čechách a v Evropě

Adresa: Opletalova 20, Praha 1

Telefon: +420 792 480 835

Jak zrychlit grafické karty Nvidia ve Windows 10 May 2020 Update

V poslední hlavní aktualizaci systému Windows 10 podpora nové verze architektury grafického ovladače – WDDM 2.7. A jednu z novinek jistě ocení uživatelé, kteří mají grafické karty s malým množstvím grafické paměti. Jedná se o „hardwarově akcelerované plánování GPU“ a umožňuje grafické kartě nezávisle spravovat její grafickou paměť, což by mělo snížit latenci a zvýšit konečný výkon, a tím i rychlost FPS nebo vykreslování.

V tuto chvíli lze tuto funkci aktivovat pouze na grafických kartách Nvidia, navíc jsou podporována pouze řešení na architektuře Pascal (GTX 1000) a Turing (RTX 2000) a libovolná: plánovač je k dispozici i na ultrabooku MX150. Počítač musí samozřejmě také používat systém Windows 10 May Update a nejnovější vlastní ovladač NVIDIA GeForce 451.48 WHQL.

Pokud počítač tyto požadavky splňuje, přejděte do části Nastavení> Systém> Displej> Nastavení grafiky a aktivujte první přepínač:

Poté restartujte počítač a můžete zahájit testování. Takže na GTX 1080 Ti s 11 GB video paměti je rozdíl ve výkonu minimální, ale je přesně zaznamenán – 81-82 FPS v nejnovějším Assassinově Creedu s aktivovaným plánovačem a 78-79 FPS s postižením:

Samozřejmě, že tyto 3-5% je obtížné si všimnout, ale například u GTX 1650 Super s pouze 4 GB video paměti je rozdíl již patrný, 8-9% ve Forza Horizon 4:

A s největší pravděpodobností, v budoucnu, s optimalizací ovladačů, se zvýšení výkonu pouze zvýší.

jeden komentář

  1. Ano. Dokonce tuhletu technologii lze využít pro mining Etherea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 50 000 kč

Snadné 14 denní vrácení

14 denní záruka vrácení peněz

Mezinárodní záruka

Standardně Délka záruky 2 roky

Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa

cs_CZCzech